Jakie są bezpieczne sposoby wybielania zębów?

Jak to robić, żeby wybielanie było efektywne i super bezpieczne? Fundamentem bezpieczeństwa wybielania zębów jest konsultacja z dentystą. Jak obecnie wiadomo wszystkie domowe metody, chociaż odrobinę działają, tak naprawdę rysują szkliwo i łatwo drażnią dziąsła. Stomatolog na podstawie swojej wiedzy pomoże sprawdzić, która technika wśród polecanych na rynku, będzie najlepsza dla zębów pacjenta. Co więcej sprawdzi zdrowie jamy ustnej i dowie się, czy przed wybielaniem zębów niezbędne będzie najpierw leczenie.

Niezależnie od metody wybielania zębów, trzeba zadbać, żeby pochodziły one zaufanych źródeł. Ogólnodostepne nakładki albo żele wybielające lepiej nabyć w wypróbowanych punktach lub z rekomendacji stomatologa. Wielkie promocje nie zapewniają bezpiecznego efektu wybielenia zębów. Z tego względu warto udać się na profesjonalne wybielanie u dentysty. Tak mamy pewność, że dentysta używa certyfikowane wyroby, a na podstawie swojej wiedzy wykona bezpieczny zabieg.

Warto dodać, że wybielanie zębów nie działa natychmiast. Np. wybielanie zębów metodą nakładkową trwa kilka tygodni. Wybielanie zębów lampą przyniesie prędki rezultat, jednak trzeba mieć na uwadze to, że zęby na kilka dni mogą być nadwrażliwe. Przeważnie zaraz po wybielaniu zębów należy też stosować tzw. białą dietę, by nie zniszczyć świeżo osiągniętego efektu. Jeśli utrzymamy się zaleceń stomatologa, rezultat wybielania będzie utrzymywał się na długo.