Jak właściwie dbać o implanty stomatologiczne?

Stomatolog nikomu nie musi powtarzać, jak ważna jest pielęgnacja zębów. Jednak pacjenci, którzy są po zabiegu wszczepienia implantu zębowego, zazwyczaj są ciekawi w jaki sposób trzeba czyścić je, by utrzymały się w doskonałym stanie na długie lata.

Implanty zębów zastępują luki gdy wypadną zęby oraz są jedną ze znanych oraz najbardziej trwałych uzupełnień protetycznych. Po poprawnie przebytym leczeniu podstawa implantu spaja się z kością, a umieszczona na nim korona do złudzenia imituje naturalne zęby. O implanty zębów najlepiej dbać w taki sam sposób, w jaki troszczymy się o prawdziwe zęby. Podstawą jest rzecz jasna codzienne mycie, chociaż dwa razy w ciągu dnia po jedzeniu, najlepiej miękką szczoteczką. Warto zdecydować się na także używanie nici stomatologicznych oraz płukanek.

I chociaż implanty zębów nie ulegają próchnicy ani korozji, powinno się o nie dbać z zbliżenie dużą uwagą. Zapominanie o potrzebie mycia zębów po jedzeniu może prowadzić do tego, że pozostałości pokarmów będą zbierać się przy linii dziąseł. To może wywołać powstawanie problemów, w wyniku których dziąsła zaczną stopniowo osuwały się. Wtedy tytanowy korzeń implantu stomatologicznego może się odsłonić. Szczegółowych zaleceń zawsze udziela stomatolog. W trakcie systematycznych wizyt kontrolnych na pewno oceni stan zębów i stan implantów. Ze względu na to powinno się przynajmniej 2 razy na rok odwiedzić gabinet stomatologiczny. Poprawnie badany implant zębowy utrzymuje się w dobrym stanie oraz służy długie lata.