Implanty zębów: Zalecenia po zabiegu

Co trzeba robić po wszczepieniu implantu ? Implantacja to zabieg trudny w stosunku do pacjenta. Proces gojenia się dziąseł i przyjęcia przez ciało implantu potrzebuje czasu, z tego względu osoba zdecyduje się na zabieg musi być szczególnie ostrożna. W pierwszych dniach po implantacji ukazuje się obrzęk dziąseł, co należy schładzać zimnymi okładami. Można też zastosować specjalne woreczki żelowe kupowane w aptece do mrożenia w lodówce.

W pierwszych dniach należy również przygotowywać gorących pokarmów i przejść na półpłynną dietę. Nie wolno używać części jamy ustnej, w której zaaplikowano implant, aby dziąsło mogło naprawiać się w spokoju. Nie pozwala się również sprawdzanie językiem albo miejsca implantu, żeby uniknąć ryzyka zakażenia albo podrażnień. Powinno się również odłożyć alkohol oraz papierosy, ze względu na to, że rozciągają czas zrastania się dziąseł. Co więcej co najmniej na czas około miesiąca nie należy wykonywać wysiłku fizycznego.

Niezwykle ważne w takiej sytuacji jest spełnianie zaleceń stomatologa. Szczególnie co do pobierania środków przeciwbólowych i antybiotyków. Samodzielne zwiększanie lub pomniejszanie dawek bez wiedzy dentysty może okazać się niebezpieczne dla zdrowia. Nie zaszkodzi także płukać jamę ustną stworzonymi w tym celu płukankami. Wykazują one działanie odkażające, łagodzące i przeciwbakteryjne. Natomiast w trakcie czyszczenia zębów, należy omijać miejsce zabiegu, a zęby szorować miękką szczoteczką.

Obowiązkowe jest również uczęszczanie na wizyty kontrolne oraz zgłaszanie się do dentysty, gdy tylko zauważy się przejmujące objawy.

http://www.dentysta-bialystok.pl/nasza_oferta/